Ako na interiér v ktorom sa budete cítiť dobre

Bez ohľadu na to, či obľubujete klasický, rustikálny, industriálny, moderný alebo akýkoľvek iný štýl. Existuje niekoľko základných zásad, ktoré treba poznať a hlavne sa ich držať pri zariaďovaní interiéru. Pre príklady nemusíme chodiť ani ďaleko. Nájdeme ich v prírode. V skratke sú to vždy ladiace sa farby, ktoré podčiarkujú krásne štruktúry a textúry.

Ako na interiér v ktorom sa budete cítiť dobre
Ako na interiér v ktorom sa budete cítiť dobre (zdroj: unsplash.com)

Farby musia ladiť

Ako sme už písali v úvode, pre príklady stačí ísť do prírody. Ak je slnečno, obloha je krásne svetlo modrá, žiari jasné žlté Slnko, sem tam možno vidieť biely obláčik. Hneď máme niekoľko farieb, ktoré spolu krásne ladia. Ak prší, je to tmavá modrá, miestami až do fialova až čierna. Pri búrkach biele blesky pretínajú oblohu a ožarujú silne žltými až červenými bleskami. V parku nájdeme zase stromy, trávu, možno aj farebné kvety a vodné plochy.

Nezabúdajte na textúry a štruktúry

Tie sú nie menej dôležité. Strom má vlastnú textúru, tráva ju má, aj kvety či listy stromov. Farby ako hnedá, zelená, žltá, červená spolu krásne hýria. Rovnako tak môže aj váš interiér. Myslite na to pri navrhovaní a zariaďovaní interiéru a docieľte taký, v ktorom sa budete cítiť naozaj dobre.