Ako na zásnuby desaťkrát inak – tipy, ako prekvapiť svoju nastávajúcu

Žiadanie o ruku sa považuje prevažne za “mužskú záležitosť”. Je to však veľmi náročné, pretože konkrétnejšiu predstavu o zásnubách majú zasa obvykle ženy. Práve preto máme pre vás v nasledujúcom článku trochu inšpirácie na tradičné, ale aj netradičné spôsoby, ako urobiť zo zásnub svojej priateľke nezabudnuteľný zážitok!

Ako na zásnuby desaťkrát inak - tipy, ako prekvapiť svoju nastávajúcu
(zdroj: unsplash.com)

Začnite prípravou – a prsteňom

Na úvod si pre istotu zopakujme to, čo už možno viete, a to, že samotný akt požiadania o ruku by mal odrážať váš vzťah a mal by sa sústrediť na osobu, s ktorou sa chystáte stráviť zvyšok života. Svoju budúcu ženu už určite celkom poznáte a viete, čo sa jej páči a čo nemá rada. Ako prvé je preto dobré odhadnúť, či túži po originálnej žiadosti o ruku na verejnosti ako z romantickej komédie, alebo či by radšej uprednostnila komorné stretnutie s rodinou alebo pokojnú večeru vo dvojici s prekvapením. Na každú z možností potrebujete inú prípravu, všetky však majú jeden spoločný bod – výber prsteňa. ten nepodceňte, pretože nie je nič horšie, ako keď originálny a príjemný moment pokazí zistenie, že je prstienok vašej partnerke príliš veľký alebo príliš malý. Pomôcť vám určite môžu aj naše Sofia zľavové kódy, vďaka ktorým môže byť vaša investícia o niečo menšia a pritom rovnako kvalitná.

Ak sa rozhodnete pre spoločné jedlo

Nesmrteľnou klasikou je žiadanie o ruku pri romantickej večeri. Či už pôjdete do reštaurácie, alebo budete šéfkuchárom vy, podstatná je atmosféra. Neriskujte zbytočne zapekanie prsteňa do koláča alebo jeho vhodenie do pohára so sektom, pretože v realite to obvykle nedopadne, ako v amerických filmoch, ale prekvapením môže byť aj to, keď odkryjete škatuľku s prsteňom na podnose, kde by mal byť dezert či požiadate personál v reštaurácii, aby prsteň priniesol po poslednom chode. Ak je vaša polovička milovníčkou prírody alebo piknikov, voľba miesta na požiadanie o ruku je jasná. Na piknik nezabudnite okrem prsteňa vziať aj niečo pod zub a šumivé víno. Prsteň nevkladajte k jedlu, ale dajte si ho k sebe, aby ste vplyvom nervov nemuseli zbytočne v košíku s jedlom šmátrať dlhšie, ako by bolo únosné. Požiadanie o ruku nezabudnite dôkladne sformulovať. Malo by byť originálne, ale neprešpekulujte ho príliš – každá žena ocení drobné detaily z vášho vzťahu, akým je napríklad romantická spomienka z výletu, ale aj bežného dňa, ktorý spolu zažívate. Odporúčame napísať si, čo by ste jej chceli povedať a naučiť sa to naspamäť, aby ste nemuseli improvizovať, pretože to pôjde v emocionálne vypätej chvíli veľmi ťažko.

Ak chcete byť jedineční

Teraz sa viac pozrime na originálne možnosti požiadania o ruku. Prvou je v súčasnosti dosť obľúbená honba za pokladom, ktorá si síce vyžaduje viac času na prípravu, no výsledok bude určite stáť za to. Pripravte svojej nastávajúcej hádanky a úlohy, ktoré bude musieť vyriešiť a na poslednej zastávke si na ňu počkáte s prsteňom. Ďalšou možnosťou je natočiť film. Skúste vytvoriť príbeh zachytávajúci váš vzťah, na ktorý použijete napríklad vaše spoločné fotky alebo zábery z dovoleniek či iných zážitkov, na ktoré radi spomínate. Pozrite si ho spoločne a do posledného záberu dajte svoje pokľaknutie s prsteňom, ktoré sa pretaví do reality. Romantické miesto niekedy spraví viac, ako sto nápadov – čo tak napísať tie dôležité slová z otázky do piesku na pláži? Alebo vezmite priateľku na miesto, kde ste sa prvýkrát stretli. Spomínate si na film Láska nebeská? Pokojne pripodobnite požiadanie o ruku scéne s nápismi na plagátoch, ktoré Keire Knightley ukazoval najlepší priateľ jej manžela. Alebo si vyberte akúkoľvek inú scénu z obľúbeného filmu vašej priateľky. Overenou klasikou k požiadaniu o ruku je aj let balónom, výstup na Eiffelovku (či iné romantické miesto) alebo naopak nečakaný moment pri úplne bežnej činnosti, akou je nákup či spoločné raňajky. Ozvláštniť to môžete napríklad aj jej obľúbenou vôňou, ktorú nastriekate do ovzdušia – všetky parfémy kúpite lacnejšie vďaka nášmu Notino zľavovému kódu.