Aj muži by mali mať svoju vôňu – ako správne vybrať pánsky parfum?

Pri výbere voňavky sa môžete riadiť viacerými kritériami. Väčšina ľudí považuje za rozhodujúcu cenu alebo značku. Ale nie vždy je to tak, že vyššia cena signalizuje lepšiu kvalitu. Nechajte radšej namiesto seba rozhodnúť svoj nos!

Aj muži by mali mať svoju vôňu – ako správne vybrať pánsky parfum?
(zdroj: unsplash.com)

Najprv vôňu musíte vyskúšať

Kvalita vône, aj tej pánskej, sa meria podľa jej dĺžky trvania. Zimné vône sú trvácnejšie, než tie letné, pretože ich ingrediencie sú ťažšie, a preto je ich intenzita silnejšia. Letné parfumy vydržia okolo päť hodín, zimné by mali aj pol dňa. Ak si svoju vysnívanú vôňu ešte len hľadáte, najlepšie je streknúť si trochu na zápästie alebo do vnútra lakťa a cez deň si k týmto miestam privoňať. Naopak, vyvarujte sa skúšaniu vône na papierikoch, odhalia v konkrétnom parfume len jeho vysoké tóny, nie skutočnú vôňu, ktorá reaguje na pokožke. Nikdy neskúšajte viac, ako tri vône, dve sú ideálne.

Nakupujte s nežnou polovičkou

Dbajte na jedinečnosť parfumu. Správna vôňa by mala vystihovať a podčiarkovať vašu osobnosť. Nakupovať sa preto odporúča s opačným pohlavím – vaša manželka, priateľka, kamarátka či sestra vám bude vedieť povedať, ktorá vôňa na vás vonia dobre a ktorá nie. Ak sa vám už dokonalú vôňu podarí nájsť a vy sa jej nemôžete nabažiť, skúste si kúpiť najprv menšie balenie, aby sa nestalo, že vám po pár dňoch prestane voňať a vy nebudete mať čo robiť s veľkým flakónom. Naopak, menšie balenie vám odhalí, či sa parfum osvedčil. Ak chcete ušetriť, nezabúdajte na zľavové kódy, napríklad obľúbený zľavový kód Elnino, zľavové kódy Notino, ale aj ďalšie zľavy k nákupu.

Aby vám vydržala čo najdlhšie

Po nájdení a zakúpení vône je ešte dôležité, ako ju budete aplikovať. Nikdy by ste nemali robiť priamo na oblečenie, ale na suché telo predtým, než sa oblečiete. Vždy aplikujte parfum asi z desať až pätnásť centimetrovej vzdialenosti a nerozmazávajte ho do kože. Trvanlivosť každej vône je tri až päť rokov. Predĺžiť ju môžete tým, že budete flakón udržiavať v chladnejšom a tmavom prostredí, nikdy nie v kúpeľni, ako je obvykle zvykom. Veľké zmeny vlhkosti totiž spôsobujú rozpadanie molekúl v parfume a jeho vyprchanie, prípadne zmenu vône. Ak v tom stále nemáte jasno, nemusíte zúfať, najlepšie pánske vône a veľký test vybrali top kúsky, s týmito chybu rozhodne nespravíte!