Stres z prvého rande? Máme pre vás pár tipov!

Od mužov sa obvykle očakáva, že budú tí odvážni a preberú iniciatívu pri pozývaní, organizovaní aj realizácii prvého rande. To však pre nich nemusí byť také jednoduché, ako sa zdá. Aj vy ste už stretli ženu svojich snov a neviete, ako na to, aby ste niečo nepokazili? Ponúkame vám niekoľko tipov, vďaka ktorým urobíte ten najlepší dojem!

Stres z prvého rande? Máme pre vás pár tipov!
(zdroj: unsplash.com)

Radšej rozhodne, než neurčito

To najťažšie a najdôležitejšie musíte, samozrejme, zvládnuť hneď na úvod – ženu osloviť. S pozývaním dlho neváhajte, ženy predsa nemajú rady nerozhodných hanblivcov. Pozývajte vtedy, keď ste v dobrej nálade. Mali by ste totiž pôsobiť v pohode a sebaisto. Vyhnite sa preto nepriamym otázkam typu „Nešla by si niekedy von?“ Je dobré, ak sa opýtate na konkrétne miesto a konkrétny čas. A zatiaľ vynechajte narážky na vzhľad. Pôsobia totiž veľmi lacno a nežné komplimenty medzi dvoch ľudí patria určite na neskôr, než pred prvé rande.

K sebe domov určite nie

Dôležitý je určite aj výber miesta, kde sa váš veľký deň uskutoční. Kaviareň alebo reštaurácia sú istotou, ktorou nič nepokazíte, ale čo tak vyskúšať niečo menej obyčajné? Takou možnosťou je napríklad piknik, ktorý je určite dobrodružnejší a romantickejší. A ak je žena, ktorú ste pozvali, aj odvážna, skúste to zrealizovať večer pod holým nebom. Ďalším tipom sú miesta, kde prídete do kontaktu so zvieratkami – väčšina žien predsa zbožňuje zvieratá a starostlivosť o ne. Či už to bude kontaktná ZOO, venčenie psíkov z útulku alebo jazda na koni. Zapamätajte si, že miesta ako kino, divadlo, diskotéka alebo vlastný byt na prvé rande vhodné nie sú. Pri prvých troch nebudete mať možnosť konverzovať a pri poslednej možnosti zasa hrozí trapas, ktorým sa môže prvé rande aj predčasne ukončiť.

Ženy majú radi gentlmenov

Ženy si potrpia nielen na svoj vzhľad, ale aj na vzhľad muža, ktorého majú vedľa seba. V deň D sa teda ohoľte, prípadne si upravte bradu a fúzy, navoňajte sa, upravte si účes a nezabudnite mať čisté nechty. Výber oblečenia je na vašom štýle, ale myslite na to, že tepláky a mikina určite nie sú najšťastnejšou voľbou na túto udalosť. Skúste radšej džínsy alebo chinos nohavice s košeľou, tričkom alebo polokošeľou a ak je chladnejšie, vezmite si aj koženú alebo riflovú bundu a polovicu úspechu máte zaručenú. A na záver ešte pár zlatých pravidiel: nikdy nemeškajte. Keďže ste gentlman a správny chlap, účty plaťte vy. Ženy ocenia aj keď im po príchode zoblečiete kabát, odsuniete stoličku či otvoríte dvere.