Ako zostať vo forme? 3 tipy, ktoré zlepšia vašu postavu aj zdravie

Na postavu vo veľkom vplýva hlavne životný štýl. No pri sedavom zamestnaní, strese a nedostatku času môže zostať telo úplne rozhodené. Preto máme pre vás rady, ako sa vrátiť zas dohromady, vytvarovať si pevnú postavu a udržať si zdravie.

Ako zostať vo forme? 3 tipy, ktoré zlepšia vašu postavu aj zdravie (Foto: unsplash.com)

Vyvážená a výživná strava

Základom zdravia a zdravej postavy je vždy strava. Ako sa zvyknete každodenne stravovať? Muži, ktorí nemajú moc času na jedlo vynechávajú raňajky, na obed si prehryznú len niečo malé a kalórie sa snažia doháňať večer. Vtedy už majú chuť skôr na nezdravé jedlo. Ako to vyriešiť? Jesť sa oplatí pravidelne, počas celého dňa – 3 až 6 porcií každých pár hodín. Zároveň treba mať v strave balans – jesť zeleninu, ovocie, strukoviny, ryžu, pečivo, mäso a pokojne aj menej zdravé jedlá, ak je to raz za čas. V správnom stravovaní pomôže aj obľúbený KetoMix, využite aj zľavový kód alebo pozrite KetoMix akcia na stránkach KuponyZdarma.sk a ušetrite pri online objednávke.

Prirodzený pohyb

Pohyb je ďalším dôležitým faktorom. No nie je to len o zdvíhaní ťažkých váh vo fitku. Máme na mysli skôr prirodzený pohyb, ktorého máme v súčasnosti už pomerne málo. Je to napríklad ranná prechádzka do práce, práce okolo domu alebo v interiéri, varenie a iné pohybové aktivity, ktoré vás stoja nejaké to množstvo energie. Samozrejme, je dobré zapojiť aj cvičenie – môžu to byť skupinové športy, cvičenie doma, vo fitku alebo beh.

Starostlivosť o psychiku

Tak, a posledným naším tipom zakončíme tieto naše rady. A je to starostlivosť o psychické zdravie. Zdá sa vám to zvláštne? Spomeňte si, ako dokáže stres, depresia alebo zlá nálada vplývať na váš pohyb, stravovacie návyky a zdravie. Naozaj je to prepojené, preto ani psychickú pohodu netreba podceňovať. Pravidelne relaxujte, nájdite si čas pre seba a vypnite od tohto rýchleho sveta. Zároveň si môžete aj niečo navyše dopriať – kúpte si pánsky parfém na mieru, čo vám zvýši sebavedomie. Navyše, so zľavou na Notino!